Білім беру саласы: Әлеуметтік
Бөлімі: Қоршаған орта, сөйлеуді дамыту,қарапайым математика негіздері.
Тақырыбы: «Орманға саяхат»
Мақсаты :Орман туралы түсініктерін толықтыру және бекіту.
Дидактикалық ойындар арқылы балалардың қызығушылықтарын арттыру.1 –ден 5 –ке дейін санау ,сан мен затты сәйкестендіруді ;Табиғатты аялау, аңдарды қорғауға тәрбиелеу. Балалардың қамқорлық, жанашырлық, сүйіспеншілік, қайырымдылық сияқты адамгершілік қасиеттерін қалыптастыру.
Әдіс тәсілдер: Әңгімелеу, ізденіс, проблемалық жағдаятты шешу. Табиғатты қорғау;Орман туралы әңгіме өткізу. Орман ішінде тәртіп сақтап ережелерін қайталау.
Құрал-жабдықтар:дидактикалық ойындар карточкалары ,сандар ,суреттер.
Сабақтың барысы: (Балалар топқа кіріп шеңберге тұрады)
Воспитатель:Дети, Посетители приходят к нам и нормальные. Гости ярко лежащий на затылке, Давайте хорошо проведем время.
(Дети создает круг)
Радость Круг :
Привет Или золотой день,
Привет Голубое небо.
Привет Друзья мои,
Синтез Мы рады видеть
Преподаватель: Сейчас В какое время года?Весенние месяцы знаменитый. (дети-сироты)
Дети У кого есть эти 7 дней в неделе знаменитый? Какая сегодня неделя Дата? (парень отвечает) Ты в порядке !
Дети Мама Нурислама работает на почте Вот почему мы получили письмо Я собираюсь передать вам письмо.
Дорогой дети, которые присылают вам письма лесовладелец.
Наш В лесу происходят удивительные изменения. Охотники переместились из неконтролируемого в дом А затем, и находил их таким же образом Он не.Сейчас Они не могут найти его у себя дома. Помогите животным найти свой дом . Мы ждем.
Привет: Хозяин леса.
Воспитатель В лесу Готовы ли вы им помочь? Сегодня мы отправимся в поход по лесу. (Постоянная)
Дети какие животные живут в лесу, Вы знаете? (Мы знаем:
Лиса Волк, Медведь, Кролик)Правильные ребята, в лесу волк, лиса, кролик, медведь другие животные Жизни. Как назвать их одним словом будет ? (Ответ детей) Ал, дети! Поехали!
Воспитатель: Дети Мы собираемся помочь? (Мы собираемся пойти в лес). Мы идем по следам животных, чтобы добраться до Мы должны прыгать.
Так Пойдем, один за другим Стендовая дорога
вдоль Пойдем в лес. Будь осторожен потому что перед нами любое препятствие Возможно, мы найдем свой путь. (Дети Приходите с музыкой)
Барьеры:
И Дети, первое препятствие на нашем пути Мы встретились. Мы все вместе
осы тапсырманы орындап шығайық. (балалар ұшбұрыш,төртбұрыш,шеңбер,сөпақша пішіндегі тастардың үстерінен секіріп өзеннен өтеді ) Тігіліп тұрған қасқырды ,түлкіні ,аюды көріп ,олар қандай еретелерде кездесетінің айтады.(ертегілерді еске түсіру)
Жарайсыңдар, балалар. Саяхатымызды жалғастырайық
Тәрбиеші: Балалар қарандаршы аңдар тығылып қалыпты ғөй,үйшіктерін табуға көмектесейікші.
Балалар екі топқа бөлінеді .1-топ және де 2-топ.
1.Тапсырма :дидактикалық ойындар.
1 топ «Кім қайда тұрады?»» 2 –топ«Төлін тап»
Сергіту сәті: балалар билеп ,аңдардың қимылдарын жасайды.(музыка қосылады)
Тәрбиеші: Балалар қарандаршы саңырауқұлақтар қалай көп , санап алайықшы .
2- тапсырма : 1 топ «Саңырауқұлақ құрастыру»
2-топ «Сан мен затты сәйкестендіру»
Тәрбиеші: Жарайсыңдар ,балалар!Енді келесі тапсырманы орындайық .Түлкіге көмек керек ,оның мыршайлары адасып қалыпты оларды рет –ретімен қойып шығайық.(үлкен.орташа.кіші)
Жарайсыңдар ,балалар !Тапсымаларды орындап шықтық ,енді балабақшаға қайтатың уақыт келді.
Сұрақтар арқылы іс-әректті қорытындылау.
«Иә» немесе «Жоқ»
1,.Қасқыр -үй жануары .(жоқ)
2.Сиыр орманда мекендейді.(жоқ)
3.Орманда шулап,айқайлап,қоқыстар шашып жүруге болады . «жоқ»
4Аю,түлкі ,тиін,қоян ,кірпі жабайы жануарлар .»иә»
5.Екі қоянда 4 құлақ бар «иә»
6.Today второй день недели вторник "да"
7. Семь дней в неделю «да»
Воспитатель: Хочу поблагодарить Вас за правильное выполнение поручений и за активное участие в сегодняшней деятельности.