«Ақмола обылысы білім басқармасының Целиноград ауданы бойынша білім бөлімінің жанындағы ЖАЛҒЫЗҚҰДЫҚ АУЫЛЫНЫҢ «БОЛАШАҚ» БӨБЕКЖАЙЫ» МКҚК
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Ойыншықтар дүкені»
Тәрбиеші: Мурат.А.Д
05.02.2021ж.
Білім беру саласы : Комуникация
Ұйымдастырылған оқу қызметі : Көркем әдебиет
Тақырыбы: «Ойыншықтар дүкені»
Мақсаты: Таныс шығармаларда бағдар жасай білуді, оларды суреттерден танып,мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру белгілерін бекіту.
Көрнекі құралдар: әр түрлі ойыншықтар, суреттер.
Әдіс-тәсілдер: түсіндіру, көрсету, сұрақ-жауап, әңгімелесу, ойын әдісі.
Іс-әрекет кезені |
Педагогтын іс-әрекеті |
Баланың іс-әре |
|||
Мотивациялық қозғаушылық |
-Тәрбиеші: -Күнді , аспанды көріп тұрмыз. -Шаттық шенберіне түрайық
Қуан ,шаттан,алақай Қуанатын күн келді Қайырлы таң достарым Қайырлы таң Қазақстан
|
Амандасады. Тәрбиешінің барлық сүрақтарына бір-бірден жауап береді. -Жақсы
-Қайырлы таң
-Иә,жарық Балалар шаттық шеңберіне түрады
|
|||
Ұйымдастыру–іздестірушілік кезеңі
Рефлексивтік-коррекциялаушы
|
-Ендеше , балалар бәрлығымыз орындарымызға отырайық. -Сәлематсыздар ма балалар! -Мен сендерге құр қол келген жоқпын. Хат алып келдім. ( Тәрбиеші хатты алып, ішіндегі жұмбақты оқиды)
Аяғы бар , жүрмейді , Аузы бар , күлмейді . Айнымайды бөпемнен , Тек сөйлеуді білмейді . ( қуыршақ )
Үп-үлкен болып жасқанар Кіп-кішкене арадан.(Доп)
Балалар, сендер жұмбақтың жауабын дұрыс таптыңдар. Жұмбақтар не жайлы екен? Ендеше ,кім маған ойыншықтар туралы тақпақтар айтып береді. Нурсултан: Добым, добым домалақ, Тәрбиеші: Балалар, қане дұрыс отырып тақтадағы суретке назар аударайық. Суреттен не көріп тұрсыңдар? Балалар қандай ойыншықпен ойнап жүр? Қандай ойын ойнап жатыр? Әңгімелеу: Балалар доп ойнап жүр. Доптың пішіні қандай? Доп не істейді? (түсін, көлемін сұрау)
-Ендеше , сендер ойыншықтар дүкеніне саяхатқа барғыларың келе ме? (Ойыншықтар дүкеніне бара жатып, тәрбиеші сұрақ қояды) Дүкенде кімдер қызмет атқарады? Сатушылар Осы ойыншықтардың ішінен мен қоян жайлы сендерге айтқым келіп тұр. Қоянның түсі ақ, құлағы ұзын ол жұмсақ ойыншық. Ойыншықтарды сындырмай, ұқыпты, таза ұстау керек. Сергіту сәті: «Көңілді күн» әуен қосылады.Балалар қимылды қайталайды -Дымбілмес: Ал жақса балалар сендер өте талатты ,ақылды балалар екенсіндер менін басқада баратын жерлерім бар сау болындар.
- Д/о: Ғажайып қоржын.
Қорытынды:
|
Балалар тәрбиешіні мүқият тындайды -Сәлематсыз ба Дымбілмес!
Балалар жұмбақты шешеді
-Қуыршақ
-Доп
-Ойыншықтар жайлы.
Балалар тақтада түрған суретті әңгімелейді
-Иа , барғымыз келеді.
-Ойыншықтар дүкеніне
Балалар сапқа түрып ойыншықтар дүкеніне саяхатқа барадф (тәрбиешімен) Сатушымен амандасады Ойыншықтардың түрлерін атап береді
Сергіту сәтіне турып қимылдарды қайталайды
Дидактикалық ойын «Ғажайып қоржын» ойынына қатысып отырады
Қортынды тәрбиеші қойған сүрақтарға жауап беріп отырады. Қонақтармен қоштасады. |
|
||
Күтілетін нәтиже:
Біледі: ойыншықтардың түрлерін
Игереді: ойыншықтармен ұқыпты ойнауды
Меңгереді: ойыншықтар туралы тақпақтарды біледі